En akvaryum su dengesi Sırları

akvaryum Akvaryum Balık Türleri, Akvaryum Balıklarının İsimleri okunuşu Özellikleri

Üçte ikisi sularla kaplı dünyamızda yaşayan canlıların makro çoğunluğunu oluşturan balıklar, insanoğlu özgü her mevsim vazgeçilemeyen eş variyet olmuştur. dış üzerindeki suların hangi denli çok olduğu düşünülürse, balık türlerinin okunuşu o denli gereğinden olması yadırganacak benzer mevki değildir. Okyanuslarda yaşayan balıklardan derelere hatta su birikintilerine dek binlerce balık çeşidi vardır. Akvaryumlarla ilgilenen bizler bu gösterişli tür içerisinde çok küçük sayılabilecek bir kez çağ ile ilgilenmemekteyiz. Akvaryumlarımızda beslediğimiz balık çeşitleri teknolojinin ilerlemesiyle artmıştır. Bundan 50 yıl geçmiş zaman benzer kaç janr balık tanklarda yaşatılabilirken ab an neredeyse bütün balıklar uygunluğuna nazaran tanklarda bakılabilmekte lakin sitemizin amaç aldığı fason Türkiyede nesil ortamında bakılan balıklar olduğu amacıyla bu kriterlere yarar balıklar anlatılacak ve yaşatma şartları ele alınacaktır.

En fazla bilinen akvaryum balıkları
En çok bilindik akvaryum balıklarını Astronot balığı, Benekli çöpçü balığı, kadeh kedibalığı, Cüce gurami, Cüce vatoz, Diskus, ebemkuşağı balığı, Japon balığı, Kakadu cichlid, Kavgacı Siyam balığı, Kılıçkuyruk, Lepistes, Neon tetra, Plati, Rasbora, solgun Prenses, Tilapia, Tilapiini, Zebra balığı, Öpüşen gurami okunuşu İnci gurami olarak sıralayabiliriz.

AKVARYUM BALIKLARI


Mollienesia sphenops Siyah Moli
Siyah MoliHabitatı ve Anavatanı: midi Amerika bölümünün kımıldamayan nehirleri, nehrin denizle buluştuğu bölgeler
Beslenme Biçimi: çıplak yemler, Yosunlar, Kaliteli dondurulmuş tübifex kurdu içermeyen yemler
Davranış Biçimi: Barışcıl Kendi Türlerine Davranısı: Üreme dönemlerinde belli belirsiz çatışmalar yaşanabilir
Üreme: güçlü veladet Yumurtanın balığın karnından ayrıldıktan çabucak sonra yırtılması ile
Sıcaklık: 20-28 C
En gereğinden Büyüdüğü Boy: 12 cm
Su Sertliği: 10-25
pH: 7-7,8
Genel Yorum: Akvaryumların üst-orta kesimlerini dolduran ve kıpırdak tutum biçimleriyle uyanıklık çeken tropik balıklardır. Yem konusunda seçici olmamakla beraberinde biyolojik ortamın oturmasıyla kayalarda, bitkilerde oluşan yosunlarıda iştahla tüketirler. Ilımlı yalnız balık olması sebebiyle öbür barışcıl tropik balıklarla yaşatılabilir. Cinsiyet ayrımı balıkların madun bölümlerinde bulunanan yüzgeçleri sebebiyle yapılır. madun bölümlerinde zayıf derinlemesine çıkıntılarıgonopodları bulunan molly erkektir. Dişilerin döl yatağı bölgesinde ise üçgen şeklinde alt yüzgeç bulunur. hatıra ısı değişimlerine okunuşu soğuğa fazla stabil değildirler, yaşanabilecek sorunların başında beyaz fakül okunuşu yalan bulunur. Akvaryum suyuna 50 litreye yalnız çay kaşığı tuz atmak dayanma kazanmaları yoluna faydalı olur.

Poecilia latipinna kamer Moli
Ay MoliHabitatı okunuşu Anavatanı: orantı Amerika bölümünün sakin nehirleri, nehrin denizle buluştuğu bölgeler
Beslenme Biçimi: zayıf yemler, Yosunlar, nitelikli dondurulmuş tübifex kurdu içermeyen yemler
Davranış Biçimi: Barışcıl
Kendi Türlerine Davranışı: Üreme dönemlerinde ferah çatışmalar yaşanabilir
Üreme: etkili tevellüt Yumurtanın balığın karnından ayrıldıktan yalnız aksi hâlde yırtılması ile
Sıcaklık: 20-28 C
En aşkın Büyüdüğü Boy: 12 cm
Su Sertliği: 10-25
pH: 7-7,8
Genel Yorum: Molly türünün seleksiyonu olduğu kendince genel olarak özellikleri aynıdır. Akvaryumların üst-orta kesimlerini dolduran ve mobilize davranım biçimleriyle uyanıklık çeken tropik balıklardır. Yem konusunda seçici olmamakla hep beraber biyolojik ortamın oturmasıyla kayalarda, bitkilerde oluşan yosunlarıda iştahla tüketirler. mutedil benzer balık olması sebebiyle özge barışsever tropik balıklarla yaşatılabilir. eşey ayrımı balıkların madun bölümlerinde bulunanan yüzgeçleri sebebiyle yapılır. madun bölümlerinde enikonu derinlemesine çıkıntılarıgonopodları bulunan molly erkektir. Dişilerin kafa bölgesinde ise üçgen şeklinde madun yüzgeç bulunur. hatıra hararet değişimlerine ve soğuğa fazla mukavim değildirler, yaşanabilecek sorunların başında beyaz puan ve mantar bulunur. Akvaryum suyuna 50 litreye benzer çay kaşığı tuz atmak rezistans kazanmaları maksadıyla yararlı olur.

Poecilia reticulata Lepistes
LepistesYaşadığı Bölge: orantı Amerika
Büyüklük: Erkekler 3cm, dişler 6cm.
Renk: Kırmızı, mavi, sarı, beyaz, pembe.
Su Sıcaklığı: 25°-28°C
pH: 7-8.5
Su Sertliği: Orta-Yüksek
Üremesi: hayat dolu doğururlar, yavrulaması okunuşu yavruların büyütülmesi kolaydır.
Genel Yorum: Lepistesler lazım barışsever yapılarıyla, gerekse basitçe üretilmeleriyle akvaryum severlerin gönüllerinde ve akvaryumlarında taht kurmuşlardır. katı fazla hobicinin ilk başladığı balık olmuştur. Akvaryumda natürel seleksiyonla fazla değiştirilmiş nitelik okunuşu biçimlerde lepistesler üretilmiştir. Erkekleri dişilerin yarısı genişliğinde olup dişilerden daha gösterişlidirler. hamilelik süresi takribî 28 tarih olup bu süre ısı ve genetik faktörler yüzünden 21-40 tarih arası değişebilmektedir. Aynı dişilerin erkekler çeşidinden devamlı kovalanmaması düşüncesince şuh sayısını koca sayısının 2 katından fazla tutmakta yarar var. Balıklar 3 maaş olduklarında cinsel olgunluğa ulaşırlar.

Xiphophorus helleri Kılıçkuyruk
KılıçkuyrukHabitatı ve Anavatanı: tümsek ılımlı Amerikanın sıkıntısız eğik nehirleri
Beslenme Biçimi: Etçil-Otçul
Davranış Biçimi: Barışçıl
Üreme: hareketli doğum Yumurtanın balığın karnından ayrıldıktan çabucak sonra yırtılması ile
Sıcaklık: 20°-28°C
En gereğinden Büyüdüğü Boy: Erkekler kuyruk müstesna 10cm, dişiler 12cm cm
Su Sertliği: 10°-25°
pH: 7.0-8.3
Genel Yorum: Cinsiyet ayrımı kuyruklar okunuşu alt yüzgeçler sebebiyle yapılır, genişlik kolayı kuyruktan tespittir, Kuyuğunda kılıç şeklinde uzantısı olan balıklar erkektir. Parazitler tarafından huzursuz edilen veya yaşlanan dişilerde erkeğe dönüşüm gözlenmiştir. başka balıklara ön ahenkli olmasına karşın zat türünde sel olan erkek başka erkekleri tedirgin eder. Bu yüzden evet hiç yada saldırganlığın değişik hedeflere dağılması ayrılmış 5 koca olarak bakılmaları önerilir, kadın mert oranı 3 koca 1 dişi olmalıdır. Beslenme konusunda yem ayırt etmezler, nitelikli zayıf yemlerle beslenebilir ayrıca bol bir yosun yiyicisidir. Yüzmek amacıyla vazıh alanı bulunan fakat bol bitkilendirilmiş akıntılı akvaryumlarda sağlam tek şekilde yaşatılabilir.

Poecilia maculata Platy
PlatyHabitatı okunuşu Anavatanı: tutarlı Amerika kıtasının Atlantik yönündeki tatlı suları
Beslenme Biçimi: Kaliteli çıplak yemler, akvaryumun zarfında oluşan yosunlar
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
Üreme: güçlü veladet Yumurtanın balığın karnından ayrıldıktan sadece aksi hâlde yırtılması ile
Sıcaklık: 20°-26°C
En gereğinden Büyüdüğü Boy: Erkekler 5cm - dişiler 6cm
Su Sertliği: 10°-25°
pH: 7.0 - 8.2
Genel Yorum: Çoğu tropik akvaryuma kırmızı rengini veren müdevver hatlı sempatik balıklardır. cinslik ayrımı erkeklerin gönül bölgesinde bulunan gonopod organı okunuşu dişilerde bulunan üçgen yüzgeç sebebiyle yapılabilir. tümsek hareketli doğuranlarla barışçıl tek şekilde yaşayabilir okunuşu yerinde bitkilendirilmiş akvaryumlarda yavruları kendi kendine de kurtulabilir. ekseriya 2 çift halinde tututlması önerilir. Platylerde de mantar ve beyaz beneğe hakkında 50 litreye 1 çay kaşığı tuz atılabilir. Yemlenmede seçici değillerdir başkaca bol benzer yemleme düzeni olan valide platynin yavrularını yeme dürtüsü azalır.

Xiphophorus helleri kamer Kılıç
Ay KılıçHabitatı ve Anavatanı: tümsek tutarlı Amerikanın belli belirsiz eğimli nehirleri
Beslenme Biçimi: Etçil-Otçul
Davranış Biçimi: Barışçıl
Üreme: diri veladet Yumurtanın balığın karnından ayrıldıktan hemen sonra yırtılması ile
Sıcaklık: 20°-28°C
En aşkın Büyüdüğü Boy: Erkekler kuyruk hariç 10cm, dişiler 12cm cm
Su Sertliği: 10°-25°
pH: 7.0-8.3
Genel Yorum: Kılıç kuyruğun sadece seleksiyonu oldukları özgü genel olarak özellikleri aynıdır. seks ayrımı kuyruklar ve madun yüzgeçler sebebiyle yapılır, işaret kolayı kuyruktan tespittir, Kuyuğunda kılıç şeklinde uzantısı olan balıklar erkektir. Parazitler eliyle tedirgin edilen yahut yaşlanan dişilerde erkeğe dönüşüm gözlenmiştir. özge balıklara zıt uyumlu olmasına rağmen kendi türünde sel olan koca öteki erkekleri huzursuz eder. Bu yüzden evet yalnızca yada saldırganlığın ayrımlı hedeflere dağılması uğruna 5 koca olarak bakılmaları önerilir, doğurgan koca oranı 3 erkek 1 şuh olmalıdır. Beslenme konusunda yem ayırt etmezler, nitelikli heyecanı yemlerle beslenebilir başkaca çok eş yosun yiyicisidir. Yüzmek için münhal alanı bulunan ama kazançlı bitkilendirilmiş akıntılı akvaryumlarda sağlıklı sadece şekilde yaşatılabilir.

Carrasius auratus Japon Balığı
Japon BalığıHabitatı okunuşu Anavatanı: Asya
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul

Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl

Üreme: müstevi yumurta dökerler, çok sayıda yumurtlarlar.

Sıcaklık: 18-24 °C
En ziyade Büyüdüğü Boy: 20 cm

Su Sertliği: Orta
pH: 7-8

Pangasius pangasius Köpekbalığı, Pangasus
PangasusHabitatı okunuşu Anavatanı: Hindistanın vâsi nehirleri okunuşu çevresi.
Beslenme Biçimi: Etçil
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
Üreme: Akvaryumda üremesi fazla zordur, doğru yumurta dökerler.
Sıcaklık: 22-28 C
En aşkın Büyüdüğü Boy: 1 metreyi geçebilir.
Su Sertliği: Orta
pH: 6-7,6
Genel Yorum: Köpek balıklarınıa benzerlikleriyle dikkatleri ilişkin toplayan Pengasus ilk bakışta göründüğü gibi kimse değil tersine zat haline barışsever yalnız balıktır. rüyet yetileri azdır, sudaki titreşimleri algılama yeteneği daha yöre plandadır. olağandan rahatı olması özelliklerinden biridir, fazla seri ve kontrolsüz yüzerler, korktukları akvaryumdan dışarı atlayabilecek hızlarda yüzerler, camlara, ısıtcıya çarpabilirler. Saklanmaları yoluna hint kirazı köklerinden veya kayalardan oluşan in okunuşu kovuklara gereksinim duyarlar. Akvaryumunuzu ışıklandırdığınızda kısa birleşik stres yaşayabilirler. Yemlenme konusunda taban yemine yokluk duyabilirler. Bulundukları akvaryumda biyolojik vasat oturmamışsa yiyebiliecekleri yosun olmadığı kendince beslenme düzeninin granül yemlerle desteklenmesi önerilir. makro akvaryumlarda boyları 1 metreyi bulabilir, katıksız olarak yaşadıkları bölgede otokton halkın gıda kaynağıdır. Üremeleri fazla zordur, yumurtlamaları ayrılmış karanlık eş ortam, bol akım ve kovuklar isterler. Yumurtlama işlemi bittikten aksi hâlde yumurtalar mutlaka tek başına akvaryuma alınmalıdır.

Balantiocheilos melanopterus billur Köpekbalığı
Kristal KöpekbalığıHabitatı ve Anavatanı: lodos şark Asya
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
Üreme: Yumurta dökerler.
Sıcaklık: 22 - 26 C
En Fazla Büyüdüğü Boy: 35 cm
Su Sertliği: Orta
pH: 6,5-7,5
Genel Yorum: Cyprinidae familyasının şerik özelliklerini taşır, sadece tropik akvaryumlarda azıcık daha sakin olarak bilinir. Büyüdüğünde ise saldırganlık artabilir, hele kendi türü göre toprak kavgaları artıp bu kavgalar yaralanmalara kez açabilir. Beslenme seçimleri yosun,alg gibi bitkisel besinler haricinde önemsiz canlılardır. Üreme şekilleri özge Cyprinidaelere fazla benzerlik gösterir. oldukça ılık sularda tabii hareketlerini sergilerler. Gösterdikleri toplumsal hareketlerle akvaryumda ilgiyi üzerlerine çekmeyi başarırlar.

Botia macracantha Makrakanta
MakrakantaHabitatı okunuşu Anavatanı: Güney Doğu Asya
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul.

Davranış Biçimi: Afresif
Kendi Türlerine Davranışı: Agresif

Üreme: müstevi yumurta döker, üretilmesi zordur.
Sıcaklık: 25 - 27 ° C

En gereğinden Büyüdüğü Boy: 14 cm
Su Sertliği: Yumuşak
pH: 7

Brachydanio frankei Leopar Danio
Leopar DanioHabitatı okunuşu Anavatanı: Hindistan
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
Üreme: yarar bulduğu yerlere 500e derecesinde yumurta saçar.
Sıcaklık: 18 - 24 ° C
En ziyade Büyüdüğü Boy: 6 cm
Su Sertliği: kaba - Sert
pH: 7
Genel Yorum: Çok mukavim ancak sürü balığıdır. Adını leopara benzeyen desenlerinden alır.

Danio aequipinnatus Dev Danio
Dev DanioHabitatı ve Anavatanı: Asya. Hindistan
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
Üreme: orantılı bulduğu yerlere 1000e derecede yumurta bırakabilir.
Sıcaklık: 21 - 24 ° C
En gereğinden Büyüdüğü Boy: 12 cm
Su Sertliği: Orta
pH: 7
Genel Yorum: Sürü balığıdır. Erkekler daha küçüktür okunuşu renkleri daha belirgindir. fazla aktiftir, bu aktiflik durgun akvaryum balıklarını rahatsız eder. Bu yüzden kendi gibi faal balıklarla bakılmalıdır.

Myxocyprinus asiaticus ardıç rakısı Ejderi
Çin EjderiHabitatı okunuşu Anavatanı: Çin Yang-tse nehri.
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul.
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
Sıcaklık: 18 - 28 °C
En Fazla Büyüdüğü Boy: 60 cm
Su Sertliği: okşayıcı - midi -Sert
pH: 6 - 7.5
Genel Yorum: yetişkin boyutlara ulaşan, seri büyüyen oldukça barışçıl tek balıktır. Bitkilere dokunca vermez. Büyüdükçe rengini kaybeder. akarsu sertliği, pH okunuşu sertliğe toleresi çok yüksektir ancak aşkın nitrata tolere edemez. işaret az 3 bireyli görüşleri halinde beslenmelidir.

Brachydanio rerio
Brachydanio rerioHabitatı ve Anavatanı: Güney şark Asya
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
Üreme: müsait bulduğu yerlere 500e denli yumurta bırakabilir.
Sıcaklık: 18 - 24 ° C
En Fazla Büyüdüğü Boy: 6 cm
Su Sertliği: Yumuşak
pH: 7

Puntius tetrazona Tetrazon
TetrazonHabitatı ve Anavatanı: lodos Dogu Asya
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul
Davranış Biçimi: Agresif
Kendi Türlerine Davranışı: tutarlı derecede agresif
Üreme: süssüz yumurta dökerler, yumurtaları fark etmek hakkında akvaryum tabanına iki dizi misket serilebilir.
Sıcaklık: 23-26 °C
En ziyade Büyüdüğü Boy: 7,5 cm
Su Sertliği: Orta
pH: 6-7
Genel Yorum: Çok canlı balıklardır, akvaryumdaki başka balıklara rahatsızlık verebilirler. Akıntıya için yüzmeyi severler

Epalzeorhynchus kalopterus False SAE
False SAEHabitatı ve Anavatanı: Güneydoğu Asya
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul.

Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl

Üreme: Akvaryumda ürediği görülmemiştir.
Sıcaklık: 20-28 C

En gereğinden Büyüdüğü click here Boy: 14cm
Su Sertliği: Orta
pH: 7-7,5GRUPLAR HALİNDE AKVARYUM BALIKLARI


Kedi Balıkları Catfishes
Kedi balıkları

Ağız yapıları alta dönük,zeminden yemlenen balıklardırlar.Ağızları çevresinde sayıları 4 ile 8 arasında değişen duyargaları vardır.Hemen sadece her akvaryumda kullanılabilirler.Kedi balıkları üzerine umumi kanaat çöpçü olduklarıdır lakin zeminde olanca güçleriyle yem arayışları onların her bulduklarını yediklerini okunuşu tek temizlik vasıta olduklarını göstermez.Kedi balıklarının bu çabası büsbütün yem içindir okunuşu akvaryumunuzda oluşan pislikleri temizlemezler sadece ziyade atılan yemlerin onlar aracılığıyla tüketileceğinden emin olabilirsiniz.

Kedi balıkları genel olarak soluk balıklardır lakin bu hudutlu renk çeşidi içerisinde vücutlarındaki nokta okunuşu desenleriyle çok hoş çeşitleri de vardır.

Tetralar Characins
Tetralar

Gerçek bir kez balık görüntüsündedirler.Pulları parlayan ve ilgi çekici ve dişlidirler.Orta sularda yemlenen bu balıkların ağızları da buna uygundur.2-3 cm.lik bayağı türleri olduğu gibi 25-30 cm. e genişliğinde büyüyen türleri de vardır.Hareketli okunuşu nazar alıcı renkli neon Tetralar nispetle vahşi piranhalar da bu türdendirler.Çoğunlukla lodos Amerika kökenlidirler.

Barblar Cyprinidae
Barblar

Çoğunlukla Tetralar la karıştırılan bu balık grubu da Tetralar gibi parlak pullu ve hoş balıklardırlar.Bu balıkların en bariz özellikleri adipoz yüzgeçlerinin bulunmamasıdır.Bir çoğunda hücre çarpmayan kenar uzantıları vardır ve dişsiz balıklardır.

CanlıDoğuranlar Poecilidae
Canlı Doğuranlar

Boyları genelde 6 cm. den gereğinden olmayan balıklardırlar.Yumurtaları anne karnında çatlayarak dışarıya atıldığı göre diri doğuran olarak adlandırılırlar.ağızları kez üstünden yemlenmeye orantılı olarak kafalarının arka kısmana doğrudur.Sırt yüzgeçleri vücutlarını kayırıcı kısmına doğrudur okunuşu adipoz yüzgeçleri yoktur.

Goldfish: Japon balığı
Goldfish

Akvaryumculuğun başlamasına illet olan balıklar
diyebiliriz bu türe.Çinlilerin 11.yy dan bu yana besledikleri ve
geliştirdikleri bu balıklar bu tarih çok farklı türe sahiptirler.

Chiclidler
Chiclid

Bir fazla türü olan chiclid balıkları balık türleri içerisinde bu yönleriyle genişlik komplike okunuşu en ilginç balıklardandırlar. Dışsal ağızlı parlak renkli kimi zaman çizgili olan bu balıklar değişik üreme özellikleri gösterirler. Amerika gölleri ve Afrikanın Malawi, Tanganyika okunuşu victoria göllerinde yaşayan cichlid balıklarının işaret yaygın olanı malawi gölü balıklarıdır.

Labirentliler Anabantoids
Labirentliler

Afrika ve Asya kökenli bu balıklar sakin sularda yaşamalarından okunuşu havadan da aracısız teneffüs yapmalarına yarayan sorun organlarının olmasından dolayı bu aşağılık almışlardır.Asya kökenlilerinin sırt yüzgeçleri gösterişlidir.Üremeleri ilginç ve zevkli eş balık türüdür.

Killifishes
Killifishes

Kısa ömürlü önemsiz balıklardırlar.Sezonluk balık da denilir.Yaşadıkları ortam yasak olduğunda bu balıklarda yok olurlar,yaşam alanları canlandığında balçık içerisine bırakılan yumurtalardan yavrular yarar okunuşu kuşak kendisini devam ettirir.

Akvaryum Balıkları Arasındaki Uyumluluğu Gösteren Tablo
Baliklar Arası entegrasyon Tablosu

Kombinasyonlar:
Eğer akvaryumda balıklar arasında yan yok ise akla edemeyeceğiz ve önüne geçemeyeceğiniz sorunlar sizi bekliyor demektir.

Beslediğiniz balıklar rahatlatan kez balıkları olmasına rağmen, iyi benzer seçim yapılmazsa zat aralarında uyumsuzluklar görülür. Her yenilebilen kokusuz balığı aynı akvaryumda beslenemez.

Balık seçimi
Balık seçiminde ilgi edeceğiniz işaret politik ilk yazıda akarsu şartlarıdır, mukaddem makalelerde okudugunuz gibi akarsu değerleri besleyeceginiz okunuşu bir arada tutacagınız balıklarla mevzun olmalıdır.

Akvaryum balıklarında davranışlar ve kendilerini koruma görevlisi farklılıkları:
Tatlı deniz akvaryum balıkları, yaşadığı natürel alanın da verdiği kendilerine başmaklık karakterlere sahiptirler. kimi balıklar çiftleşmede çift tutarlar okunuşu kendilerine ancak nahiye seçerler aynı zamanda orayı korurlar. birleşik fazla balık ise sessiz davranışlarıyla kendi hayatlarını sürdürürler. bazen balıklar ise fazla heyecanlı ve hayvan) bir kez hareket sergilleyerek saklanma ihtiyacı duyarlar.

Akvaryum balıklarında yüzme hızı okunuşu yüzme seviyeleri:
Her göze akarsu balığı kendi yüzgeç okunuşu gövde yapısının kendisine verdiği olanak içerisinde akvaryumda aynı hızda yüzmez. Ve aynı deniz seviyesinde yüzmezler. Eğer her balık aynı renksiz seviyesinde yüzseydi akvaryumda müşterek kaos ve görsel bozukluk olurdu.

En az beşlik gruplar halinde tutulan balıkların eş çoğu sürüler halinde yüzerler, örneğin kardinal neon tetra balıkları gruplar halinde yüzerler. arz da hatırlatayım akvaryumcudan kardinal tetra yerine, neon tetra almış iseniz; neon tetralar en az beşlik gruplar halinde tutulmalarına rağmen sürü halinde yüzmezler. Kardinal neon ile Tetra neon arasındaki nüans budur. ama bunuda her akvaryumcu bilmez yahut uygun bulmak istemezler.

Eğer akvaryumunuzda makam ve uyumluluk istiyorsaniz bu ip uçlarını bilmenizi tavsiye ederiz.

Akvaryum balıkları maksadıyla önerilen kombinasyonlar uyumluluklar
Çok kalabalık bir akvaryumdan kaçınmak için, umumiyetle her üç deniz seviyesinde yaşayan balıklardan seçilmesi tavsiye edilir. Örneğin; lepistes, gromi, neon/cardinal tetra okunuşu zırhlı kedi balığı - veya plati, barblar,cüce çiklit ve zırhlı kedi balığı gibi grupların seçilmesi akvaryum süresince her alanın olabildiğince okşayıcı kaplanmasını sağlar. Favori olan balıklarınızla beraber, bristlenose kedibalığı Ancistrus dolichopterus okunuşu cüce vatoz Otocinclus affinis gibi yosun yiyen balıkları da seçmenizi öneririz.

Bu balıklar daima olarak akvaryum camındaki, taşlardaki okunuşu bitkilerin yapraklarındaki yosunları kazıyarak yer. Lepistes, plati, siyah moli okunuşu kılıç kuyruk gibi yaşayan doğuran balıklar da yosun yer. Süs balıklarının çoğu ayrılmış sıcaklığı 25°C civarında okunuşu pH değeri 6.5 - 7.5 arasında olan su uygundur.

Canlı doğuranlar
Bu cins balıklar akvaryumun öte seviyelerinde yüzerler ve barışsever balıklardır. Lepistes ile yaşayan balıklar başlığında da düşünebiliriz.

Tetralar
Bunlar benzer arada tutabileceğiniz en nazar azrail balık türlerinden biridir. Akvaryumun orantı seviyelerinde berhudar olan bu çeşit ahenkli yalnız davranır sergiler. Ve dinamik doguranlarla uyumludurlar.

Artık akvaryum balıklarının neler olduğunu, akvaryum balıklarının hangi ortamlarda yaşadıklarını, akvaryum balıklarını beslemek maksadıyla neler gerektiğini öğrenmiş oldunuz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En akvaryum su dengesi Sırları”

Leave a Reply

Gravatar